Publikováno: 14. 9. 2022

National History Museum zahájilo spolupráci s hlasovým asistentem Amazon Alexa

Na otázky z oblasti přírodních věd bude nyní majitelům hlasového asistenta Alexa odpovídat odborníci z londýnského Přírodovědného muzea.

National History Museum zahájilo spolupráci s hlasovým asistentem Amazon Alexa

Londýnské Přírodovědné muzeum (Natural History Museum) zahájilo spolupráci se společností Amazon. Uživatelé hlasového asistenta Alexa nyní mohou klást otázky týkající se přírodních věd a dostane se jim odpovědí na základě výzkumu a informací poskytnutých přímo muzeem. Alexa bude mít k dispozici informační databáze v oblastech oceánů a mořské biologie, dinosaurů a životního prostředí a klimatické změny. Odpoví také na dotazy k samotnému muzeu - otevírací hodiny, cena vstupného nebo přístupnost pro návštěvníky se specifickými potřebami.

Jak se vyjádřil Dan Phelan, vedoucí oddělení PR a marketingu NHM: "Vždy hledáme nové způsoby, jak nakrmit zvědavé mysli fascinujícími informacemi a příběhy z Přírodovědného muzea. Zprostředkování našeho světa prostřednictvím Alexy znamená, že můžeme rozšířit představivost a inspirovat děti, aby se staly ochránci naší planety.“

Celý článek zde.

Zdroj: museumsandheritage.com