Publikováno: 1. 9. 2021

Národní zemědělské muzeum bude mít novou pobočku v Českých Budějovicích

V nových objektech jsou plánovány expozice rybářství a zemědělství, s důrazem také na udržitelnost a ochranu přírody.

@nzm.cz

V rámci letošního agrosalonu Země živitelka proběhl v pátek 27. srpna v areálu výstaviště slavnostní poklep na základní kámen nové pobočky Národního zemědělského muzea.

V areálu českobudějovického výstaviště vzniknou dva nové muzejní objekty, výstavní budovy spojené s odbornými pracovišti, vzdělávacími a konferenčními prostory a velkorysým návštěvnickým zázemím. Pavilon Voda je plánován jako první česká stálá expozice rybářství, nabízející jeho přehled od historie po současnost. Prezentována budou témata jako vodní hospodářství, velkochov ryb, rybářská technika i rybářství sportovní, expozice se zaměří i na ochranu vodních toků a živočichů. Pavilon Země by se měl věnovat zemědělství a výrobě potravin, ale také aktuálním tématům udržitelnosti, hospodárnosti a ekologie. Muzeum také bude prezentovat zemědělské stroje a potravinářské produkty regionu, jako jsou například Budvar, Madeta, Rybářství Třeboň nebo Agrostroj Pelhřimov.

Národní zemědělské muzeum v souvislosti se zahájením stavby objektů nové pobočky vyhlašuje veřejnou sbírku historických předmětů.

Více informací a vizualizace budoucí podoby nové pobočky zde.

Zdroj: nzm.cz