Publikováno: 19. 11. 2020

Muzeum literatury představilo svou vizuální identitu

@20YY Designers (Petr Bosák, Robert Jansa, Filip Kopecký, Adam Macháček), Muzem literatury, vizuální identita | Zdroj: 20YY Designers

Otevření nové součásti Památníku národního písemnictví je plánováno na rok 2021.

Muzeum literatury, nová součást Památníku národního písemnictví, se v roce 2021 přesune ze současného sídla ve Strahovském klášteře do Petschkově vily v pražské Bubenči. Pro své návštěvníky připravuje rozsáhlou expozici v deseti sálech s téměř tisícovkou vzácných exponátů. Součástí muzea budou i kavárna, programový sál, studovna, odborná pracoviště nebo zahrada.

Instituce nyní představila svou vizuální identitu. Vítězné studio 20YY Designers u její tvorby využilo motivy archivních materiálů ze sbírek Památníku a jejich propojení s jazykem dnešní komunikace. Jak se vyjadřují autoři vizuální identity: "Považujeme za důležité, aby Muzeum literatury komunikovalo svébytnou výtvarnou formou, neboť dnešní stav veřejného prostoru přímo vybízí k práci s textem a jeho významem."

Celý článek zde.

Webové stránky Muzea literatury