Publikováno: 24. 3. 2020

Muzeum domů s Facebook Live

Přímý přenos komentované prohlídky nebo výjimečné události živě? Zkuste Facebook Live.

@museumnext.com

Muzea se snaží přiblížit návštěvníkům na dálku nejen v době, kdy jsou jejich vstupy zavřené. Jednou z možností, jak sdílet výjimečné události, komentované prohlídky nebo třeba pořad pro děti, je funkce populární sociální sítě Facebook Live. Její výhodou je zejména velký počet uživatelů, díky čemu má ke sdílenému živému vysílání přístup velký počet zájemců. Takto vytvořené video je pak možné ponechat ke shlédnutí na facebookovém profilu instituce, nebo ho umístit na server určen ke sdílení videí, jako je Youtube nebo Vimeo.

Portál MuseumNext přináší přehled projektů světových muzeí využívající této funkce. Mezi nimi je třeba streamování prohlídky výstavy ve znakovém jazyce nebo spolupráce zeměpisně vzdálených institucí.

Celý článek zde.

Zdroj: museumnext.com/article/how-museums-are-successfully-using-facebook-live