Publikováno: 19. 5. 2020

Muzejní inspirace na YouTube

Má Vaše muzeum svůj kanál na YouTube? Inspirujte se u světových muzeí!

@museumcrush.org

Platforma na sdílení videí YouTube již dávno není jen výsadou amatérských filmových tvůrců. Její průměrná návštěvnost jen v České republice se pohybuje kolem 4,6 milionu návštěv měsíčně. I proto se na ní obrací pozornost kulturních institucí, které mohou i touto cestou zprostředkovat svou činnost nebo umožnit zájemcům nahlédnout do zákulisí.

Portál MuseumCrush přináší seznam sedmi inspirativních YouTube kanálů světových muzeí, které se rozhodly svou video prezentaci pojmout netradičně. Ať už jsou to rozhovory s pamětníky z regionu, napínavé příběhy sbírkových předmětů, nebo třeba netradiční prohlídka sbírky se její svojským kurátorem, tyto videa nepochybně mají potenciál zaujmout i lidi, pro které tradiční návštěva muzea není jejich šálkem kávy.

Celý článek zde.

Zdroj: museumcrush.org/7-of-our-favourite-museum-youtube-channels/