Publikováno: 23. 3. 2020

#MuseumMomentofZen: Obrazy klidu v neklidné době

Muzea a galerie sdílejí na Twitteru sbírkové předměty navozující pocit klidu a pohody.

@twitter.com/MuseumCityNY

Jak ukázal loňský výzkum, návštěva muzea nebo galerie působí pozitivně na duševní i fyzické zdraví a dokonce může prodloužit život. V době, kdy jsou muzejní budovy nepřístupné, se muzea a galerie snaží na dálku vyvolat pozitivní emoce u svých návštěvníků.

Hashtag #MuseumMomentofZen, který na sociální síti Twitter začalo Museum of the City of New York, je věnován sdílení uměleckých díl a sbírkových předmětů, které vyvolávají pocity klidu a pohody. Mezi vybranými objekty jsou třeba svatyně zen budhismu nebo výšivky s přírodními motivy.

Celý článek zde.

Zdroj: hyperallergic.com/547455/despite-anxious-times-museums-offer-a-moment-of-zen-on-twitter