Publikováno: 9. 3. 2020

Meditace a "tichá rána": relaxace v muzeích

Chtěli jste se někdy v klidu zamyslet nebo meditovat nad uměleckými díly v muzeu? Americké instituce zavádějí programy zaměřené na relaxaci a duševní zdraví.

@artsy.net

Velká americká muzea a galerie v reakci na zájem návštěvníků pořádají programy a aktivity zaměřeny na relaxaci a duševní zdraví. Populární jsou řízené meditace nebo cvičení jógy v místnostech s vystavěnými uměleckými díly nebo v exteriérech muzejních budov. Newyorské Museum of Modern Art (MoMA) dokonce zavedlo pravidelné "tiché ráno", kdy jednou měsíčně otevírá již ve skorých ranních hodinách, aby zájemcům umožnilo prohlédnou si expozice v klidu a nerušeně a účastnit se relaxačních aktivit.

Celý článek zde.

Zdroj: artsy.net/article/artsy-editorial-meditating-museum-helped-connect-deeply-art