Publikováno: 26. 10. 2022

Londýnské muzeum navázalo spolupráci s nočním klubem

Museum of London a noční klub s dlouholetou tradicí spolupracují na sérii vystoupení performativních umělců.

Londýnské muzeum navázalo spolupráci s nočním klubem

Muzeum města Londýn navázalo spolupráci s legendárním nočním klubem Fabric London. Tato "rezidence," jak spolupráci označuje samo muzeum, je první v řadě plánovaných kolaborací muzea s podobnými londýnskými podniky ve snaze prezentovat kulturu britského hlavního města zcela novým způsobem. Spolupráce s nočním klubem spočívá v několika vystoupeních multižánrových performativních umělců, kterých motivy jsou nějakým způsobem převázány s městem Londýn. První umělkyní, která se v rámci projektu představila, byla držitelka přestižní Turnerovy ceny Tai Shani se svým projektem My bodily remains, your bodily remains, and all the bodily remains that ever were, and ever will be. (Down, skin, pelt, vellum, alert tangled roots, subcutaneous flesh, subterranean blind life), který čerpá inspiraci z nedalekého prostoru bývalého městského popraviště.

Celý článek zde.

Zdroj: news.artnet.com