Publikováno: 9. 3. 2020

Jak na sociální sítě

Jaká strategie pro sociální sítě přiláká nové návštěvníky a nadchne ty stávající?

@museumnext.com

Sociální sítě jsou v současnosti nevyhnutelnou součástí marketingu muzea nebo galerie. S jejich rozvojem se ale mění i nároky jejich uživatelů - fotografie sbírkového předmětu s květnatým textovým popiskem dnes již jen stěží zaujme potenciálního návštěvníka. Jakou strategii pro komunikaci zvolit, aby instituce působila moderně a atraktivně?

Portál MuseumNext přináší několik tipů. Již samozřejmé jsou doporučení jako celistvá strategie pro sociální sítě nebo stručné a jasné slovní vyjadřování. Na druhou stranu natolik běžné není třeba představení pracovníků instituce, humorně laděné příspěvky nebo tematicky zaměřené bloky u významných příležitostí, třeba v angloamerickém světě populární měsíce věnovány dějinám různých marginalizovaných společenských skupin.

Celý článek k dispozici zde.

Zdroj: museumnext.com/article/how-to-get-your-museum-out-of-a-social-media-rut/