Publikováno: 5. 1. 2021

GHMP vydává vlastní časopis Qartal

Čtvrtletníkem chce oslovit jak návštěvníky, tak aktivní spolutvůrce kulturní scény

@ghmp.cz

Galerie hlavního města Prahy začala od prosince 2020 vydávat vlastní čtvrtletník Qartal. Periodikum je určeno návštěvníkům galerie, kulturním aktérům, ale i širší veřejnosti se zájmem o témata z oblasti kultury a umění. Časopis si klade za cíl informovat o dění v instituci (výstavy, péče o sbírky, umění ve veřejném prostoru), ale také publikovat příspěvky se širším záběrem, které mají potenciál zviditelnit alternativní kulturní scénu nebo rozproudit diskuzi.

Naším záměrem nebyl obsahový marketing. Zcela nově z pozice výtvarné instituce jsme se rozhodli vytvořit platformu, kde budou přední publicisté, teoretici i samotní umělci diskutovat aktuální problémy nejen na české výtvarné scéně, jíž jsme samozřejmou součástí,“ doplňuje ke vzniku časopisu vedoucí Oddělení komunikace, programů a ediční činnosti Michaela Vrchotová.

Qartal bude po znovuotevření galerie k dostání bezplatně na pokladnách probíhajících výstav a v bookshopech GHMP. Do té doby bude možné si časopis objednat na pr@ghmp.cz. Časopis bude distribuován také do sítě spřátelených knihkupectví, vybraných divadel, kin, klubů a kaváren. Čísla jsou k dispozici také ke stažení online na webové stránce GHMP.

QARTAL 1/2021 ke stažení

Zdroj: https://artalk.cz/2020/12/22/tz-kulturni-scena-ma-novy-casopis-skrze-qartal-se-galerie-hlavniho-mesta-prahy-rozhlizi-za-vlastni-hranice/