Publikováno: 20. 6. 2022

Dny evropského dědictví 2022

Tradiční celoevropská akce se letos koná v termínu 10. až 18. září 2022 na téma Sustainable Heritage - Udržitelné památky.

Dny evropského dědictví 2022

Dny evropského dědictví jsou společnou aktivitou Rady Evropy a Evropské komise s cílem posilnit historické povědomí a vnímání mezinárodního kontextu národního kulturního dědictví. Pro širokou veřejnost je v rámci této akce zpřístupňěno co nejvíce zajímavých a výjimečných památek, budov, objektů i prostor, včetně těch, které jsou jinak zčásti nebo celé nepřístupné. Pro návštěvníky může být k dispozici volný vstup do objektů nebo speciální program (například zvláštní prohlídková trasa, koncert, výstava atp.).

Tématem letošního ročníku je Sustainable Heritage - Udržitelné památky.

Dny evropského dědictví budou v České republice probíhat od soboty 10. do následující neděle 18. září. Slavnostní Národní zahájení EHD 2022 se uskuteční v Chebu ve dnech 9. - 10. září 2022.

Registrovat památky a akce k letošním Dnům evropského dědictví je možné až do konce srpna, ale první uzávěrka je 30.6.2022 - všechny do té doby registrované památky budou přeloženy do AJ a NJ a budou nahrány do mobilní Aplikace EHD 2022.

Glosy k EHD 2022

Inspirativní nápady pro přípravu akcí

Více informací zde.

Zdroj: historickasidla.cz