Publikováno: 7. 12. 2022

Malý princ v Dietrichsteinském paláci

Umělkyně Eliška Podzimková vytvořila v Moravském zemském muzeu interaktivní výstavu o Malém princi.

Malý princ v Dietrichsteinském paláci

Malý princ Antoina de Saint-Exupéryho patří k literárním klasikám, které oslovují malé i velké čtenáře již dlouhá léta. Multimediální umělkyně Eliška Podzimková právě o Malém princi připravila interaktivní výstavu v Moravském zemském muzeu v Brně. „Cílem výstavy je vytvořit kouzelný svět Malého prince, který působí nejen na oči, ale i další lidské smysly. Nabízí návštěvníkům možnost opustit každodenní realitu a alespoň na chvíli se vrátit do dětství,“ prozrazuje Eliška Podzimková a zve na netradiční zážitek do Dietrichsteinského paláce.

Na stránká láká Moravské zemské muzeum na zážitek "tajuplného fantazijního světa, který Vás okamžitě pohltí a budete moci všemi smysly vnímat díla, která jsou zajímavou kombinací fotografií a ilustrace, prožít interaktivní stanoviště z mechu, nebo lávových kamenů. Nad hlavami září obří měsíc a pod nohama užaslých návštěvníků se plazí jazyky voňavé mlhy."

Více o Elišce Podzimkové a o samotné výstavě naleznete na jejích webových stránkách zde.

Samotná výstava je otevřena od 16. 11. 2022 do 5. 3. 2023 v Dietrichsteinském paláci. Podrobnosti o otevírací době a doprovodném programu naleznete na stránkách Moravského zemského muzea.

Zdroj: mzm.cz