Publikováno: 2. 6. 2023

Kurz DigCompEdu: Jak smysluplně rozvíjet digitální kompetence učitele i žáků

Katedra informačních studií a knihovnictví Masarykovy univerzity v Brně zve na online kurz pro učitele,  knihovníky nebo galerijní a muzejní pedagogy.

Kurz DigCompEdu: Jak smysluplně rozvíjet digitální kompetence učitele i žáků

Cílem kurzu je seznámit učitele, knihovníky a další vzdělavatele s modelem digitálních kompetencí DigCompEdu, jehož cílem je hlubší integrace technologií do procesu výuky. Jednotlivé modely jsou zaměřeny na témata související s osobním rozvojem vzdělavatele, s přípravou a realizací lekcí i s cílenou podporou žáků či studentů. Kurz pracuje s teoretickými znalostmi, které účastník v jednotlivých úkolech implementuje do své vlastní vzdělávací praxe, ať již reálné nebo myšlené. Kurz si klade za cíl reálný praktický rozvoj kompetencí vzdělavatele k využívání konkrétních nástrojů, konceptů a technologií. Účast na kurzu je zdarma.

Kurz ocení zejména učitelé, koordinátoři ICT ve školách, knihovníci, online vzdělavatelé, vzdělavatelé dospělých nebo galerijní a muzejní pedagogové.

Kurz probíhá online a je z velké části asynchronní doplněný o tutorování. Jsou určeny jen termíny odevzdávání úkolů a společných webinářů, takže můžete studovat a tvořit libovolně ve stanovených lhůtách. Průchod vám zabere maximálně 75 hodin. Záleží na tom, kam až se pustíte, jak rychle čtete a kolik času věnujete úkolům. Na úkoly bude dostatek času, budou pravidelné, založené na samostatné práci a sebehodnocení.

Začátek kurzu: 11. 9. 2023

Sběr e-přihlášek: od 9. 5. do 23. 6. 2023

Více informací a registrace zde.

Zdroj: muni.cz