Publikováno: 7. 7. 2023

Kulturní mapování Jižního Holandska

Nizozemská provinciální organizace Kunstgebouw, zabývající se kulturní participací a vzděláváním, spustila projekt Kulturní mapování Jižního Holandska.

@facebook.com/kreativnicesko

Projekt navazuje na dosavadní činnost zaměřující se na zvýšení znalostí a sdílení informací o možnostech a dostupnosti kulturního života s obyvateli provincie Jižního Holandska. Součástí projektu je analýza získávání publika pro jednotlivé kulturní instituce, kterou vyvíjí společnost Rotterdam Festivals. Díky analýze lze tvořit kulturní politiku, založenou na faktech.

Organizace Kunstgebouw se zaměřuje na zlepšení stavu kulturního vzdělávání a kulturní participace v jednotlivých obcích. Věří, že pouze za těchto podmínek mohou kulturní instituce smysluplně a soustředěně sloužit nejrůznějším cílovým skupinám. Jejím posláním je vytvářet kulturu, která bude dostupná pro každého obyvatele Jižního Holandska, a to prostřednictvím rozličných projektů a programů na poli kulturní spolupráce a participace. Zabývá se výzkumem, shromažďováním a sdílením informací, budováním kooperativních sítí a vytvářením podnětů. Poskytuje programy v oblasti kulturního vzdělávání či pomoc při sepisování žádosti o financování.

Více o kulturním mapování Jižního Holandska: zde

Zdroj: kreativnicesko.cz