Publikováno: 3. 7. 2014

Kreativní Česko - nová webová platforma pro kulturu a kreativitu

Institut umění - Divadelní ústav v polovině května oficiálně spustil web Kreativní Česko, který návštěvníky seznamuje od základu s tématem kulturních a kreativních průmyslů. Co přesně si představit pod spojením „kreativní průmysly“? Jaká odvětví zahrnují? To a mnoho dalších informací, např. že kultura ve společnosti hraje významnou ekonomickou roli, přispívá ke zvyšování zaměstnanosti a podněcuje kreativitu a inovace v různých oborech lidské činnosti, naleznete na adrese www.kreativnicesko.cz. Stránky jsou určeny všem, především pak kreativcům, kulturním manažerům, podnikatelům v kreativních odvětvích, zástupcům veřejné správy, akademikům a studentům.
Kreativní Česko - nová webová platforma pro kulturu a kreativitu

Páteř webu Kreativní Česko tvoří aktuality, které jsou členěné do tří základních rubrik Identita, Ekonomika a Politika. Rubrika věnovaná identitě přináší profilové rozhovory s úspěšnými českými kreativci, umělci a odborníky jako je např. Patrick Bartos, odborník na regionální rozvoj, který v rozhovoru vysvětlil, jak vnímá kreativní průmysly a jejich potenciál pro rozvoj měst. Rubrika Ekonomika zahrnuje články o ekonomickém pohledu na kulturní a kreativní odvětví a problematiku ekonomických dopadů kultury. Rubrika Politika naopak představuje potřeby kreativních odvětví, jako jsou např. videohry, které trápí neexistence bakalářského ani magisterského oboru zaměřeného na herní vývoj a nedostatečná podpora propagace ČR pro zahraniční herní produkce.

Odkaz na webové stránky Kreativní Česko najdete na  www.kreativnicesko.cz

(Zdroj: Tisková zpráva z webu www.kreativnicesko.cz)