Publikováno: 16. 11. 2021

Koncept kulturní politiky Prahy 22+ je k připomínkování

Až do 22. listopadu je možné připomínkovat koncept kulturní politiky hl. m. Prahy pro příští roky. Ve čtvrtek 18. listopadu dojde k veřejnému projednání.

©kreativnipraha.eu

Představená pracovní verze má být zastřešujícím koncepčním dokument strategického plánování kulturní politiky města, na který by měla navazovat tvorba každoročních akčních plánů i samotných projektů pro jednotlivé roky. Návrh je snahou představit vizi vývoje města v oblasti umění, kultury a kulturních a kreativních odvětví v příštích 8 až 10 letech. Je výsledkem práce týmu městské organizace Kreativní Praha, přičemž samotná strategie je úzce navázána na koncepční materiály města, jako Strategický plán města, Strategie cestovního ruchu Zájmy Prahy na prvním místě, Strategie vzdělávací politiky 2030+, RIS3 pro Prahu, a koncepční materiály státu, jako Státní kulturní politika 2021-25 nebo Strategie rozvoje a podpory KKO.

Činnost práce týmu Kreativní Prahy je možné sledovat na stránkách Kreativnipraha.eu.

Kriticky se vůči plánu již vymezily spolky Skutek a Feministická (umělecká) instituce, které vytvořily výzvu za lepší rozpracování témat důstojných pracovních podmínek v kultuře a ekologické udržitelnosti.

K veřejnému projednání dokumentu dojde ve čtvrtek 18. 11. 2021 od 17:00 na Staroměstské radnici.

Koncept je k dispozici zde: KULTURNÍ POLITIKA HMP 22+

Připomínky a dotazy můžete vkládat pomocí formuláře dostupného na adrese:

Zdroj: kreativnipraha.eu, artalk.cz