Publikováno: 5. 1. 2023

Koncepce rozvoje kultury, kreativity a památkové péče Olomouckého kraje

Koncepci připravila pracovní skupina tvořená především experty krajského úřadu, zástupci krajských zřizovaných organizací v oblasti kultury a vybranými členy neziskového sektoru a obcí.

Koncepce rozvoje kultury, kreativity a památkové péče Olomouckého kraje

Kraj tímto dokumentem (schváleným Zastupitelstvem Olomouckého kraje v červnu minulého roku) získává nástroj, s jehož pomocí může v následujících sedmi letech lépe koordinovat rozvoj kultury a kulturních a kreativních odvětví na svém území. Koncepce se skládá z analytické a návrhové části. Obsáhlá analýza mapuje současný stav kulturního prostředí Olomouckého kraje a definuje jeho problémy a potřeby. Návrhová část představuje vize a základní cíle rozvoje a obsahuje také jednotlivá opatření a aktivity vedoucí k naplnění těchto cílů.

Koncepce rozvoje kultury, kreativity a památkové péče Olomouckého kraje

Více ifnormací o procesu tvorby koncepce: zde

Zdroj: olkraj.cz