Publikováno: 11. 11. 2016

Komunitární programy EU: dotace přímo z Bruselu (30.11.2016)

B.I.D services s.r.o. se od r. 2003 věnuje pořádání odborných konferencí a seminářů. Dne 30. listopadu pořádá 1. ročník odborné konference Komunitární programy EU: dotace přímo z Bruselu.
Komunitární programy EU: dotace přímo z Bruselu (30.11.2016)

Evropské strukturální a investiční fondy nejsou jedinou možností, jak dosáhnout na evropské dotace. Komunitární programy se od operačních programů z pohledu žadatelů liší v několika ohledech.  Zatímco v případě operačních programů jsou žadatelé zpravidla z jedné členské země, projekty podané v rámci komunitárních programů zahrnují subjekty z více členských zemí. Projekty úspěšných žadatelů musí navíc v případě komunitárních programů obstát v mezinárodní konkurenci, zatímco v případě operačních programů mezi sebou soutěží pouze subjekty z dané členské země.
Komunitární programy se financují přímo z rozpočtu EU. Ta na vybrané projekty přispívá v rozmezí 40-75 % (výjimečně až 100 procent). Spravuje je přímo Evropská komise nebo specializované výkonné agentury.

Program konference:

Představení a úvod Komunitárních programů

Program LIFE (program zaměřený na životní prostředí)

Mgr. Jiří Kožusznik, Oddělení programů EU, Odbor finančních a dobrovolných nástrojů, Ministerstvo životního prostředí ČR

Program Horizon 2020 (program zaměřený na výzkum, vývoj a inovace)
Petr Pracna, národní kontakt pro evropské výzkumné programy v oblasti nanotechnologií / FET, Technologické centrum AV ČR

Program COSME (program zaměřený na podnikání)
Mgr. Anna Macounová, manažer pro výzkum vývoj a inovace, Technologické centrum AV ČR

Program EaSl - zaměstnanost a sociální inovace (program zaměřený na sociální politiku)
Ing. Jitka Zukalová, odbor EU a mezinárodní spolupráce MPSV, Ministerstvo práce a sociálních věcí

Programy Nástroj pro propojení Evropy (CEF), FISCALIS 2020, CUSTOMS 2020 (program pro vnitřní trh)
Mgr. Petr Bubela, Oddělení metodik, koordinace a evaluace programů, Odbor fondů EU, Ministerstvo dopravy ČR