Publikováno: 3. 2. 2020

Kavárna u muzea nebo muzejní kavárna?

Koncept muzejní kavárny nebo restaurace jako integrální součásti muzea již proniká i do českého prostředí. Jaká je historie a současnost muzejních kaváren a restaurací ve Velké Británii, kolébce západního muzejnictví?

@apollo-magazine.com

Koncept muzejní kavárny nebo restaurace jako integrální součásti muzea již proniká i do českého prostředí. Jak u nás, i ve světě stojí muzea nad otázkou, jestli má být muzejní kavárna nebo restaurace jen příjemnou zastávkou pro návštěvníky mimo vlivu samotné muzejní instituce, nebo součástí celkového konceptu muzea včetně tematicky zaměřeného prostoru nebo nabídky. Jaká je historie a současnost muzejních kaváren a restaurací ve Velké Británii, kolébce západního muzejnictví? Úvodník uměleckého magazínu Apollo se snaží poukázat na za i proti obou konceptů a uvést tak historicky první recenzi muzejní restaurace v periodiku.

Celý komentář zde.

Zdroj: apollo-magazine.com