Publikováno: 15. 2. 2023

Katalog výstavy Jak se bydlelo ve městě

Kritický katalog prezentuje veřejnosti metodiku a výsledky stavebněhistorických průzkumů a archeologických výzkumů prováděných při rekonstrukci historických objektů v Opavě a Příboru.

@npu.cz

Kritický katalog předkládá metodiku a výsledky stavebněhistorických průzkumů, operativní dokumentace a záchranných archeologických výzkumů prováděných při opravách a rekonstrukcích historických objektů ve městech Opava a Příbor v uplynulých šesti letech. Na pěti zkoumaných stavbách je představena charakteristika tří typů obydlí: městského hradu, měšťanského domu a předměstského obytného stavení. Stručný stavební vývoj každého objektu je doplněn katalogovými hesly. Jejich obsahem jsou jednak historické stavební konstrukce, včetně vybraných detailů, jednak předměty hmotné kultury.

KOLÁŘ, František; KOUDELOVÁ, Jana; KANIOVÁ, Petra; ROSOVÁ, Romana; PRIX, Dalibor; STABRAVA, Pavel: Jak se bydlelo ve městě. Ostrava: NPÚ, ÚOP v Ostravě, 2022. 191 s.

Zdroj: npu.cz