Publikováno: 11. 12. 2023

Kampaň Muzea a 20. století 2024

Kampaň na rok 2024 nese název Snění o Evropě: Evropské horizonty českých dějin.

Kampaň Muzea a 20. století 2024

Asociace muzeí a galerií ČR Kampaň bude probíhat v průběhu celého roku 2024 a zaměří se na připomenutí 20. výročí vstupu ČR do EU. Webové stránky budou postupně aktualizovány na základě zaslaných podkladů muzeí a galerií. Podstatou projektu je vzájemné provázání jednotlivých akcí, které k této příležitosti muzejní instituce v rámci ČR uspořádají. Od organizací, které se do této kampaně přihlásí, budeme předpokládat vyplnění elektronické přihlášky a ochotu připojit její grafický symbol k vlastním propagačním materiálům. V průběhu celého roku 2024 stačí vyplnit elektronickou přihlášku na webu kampaně.

Projekt Muzea a 20. století probíhá od roku 2005, třebaže s určitými přestávkami. Jedná se o celoroční informační kampaň s jednotícím tématem z historie 20. století, které se pro jednotlivé roky mění. Většinou se odvíjejí od kulatých výročí významných událostí, jevů či osobností 20. století a mají za cíl propagovat akce sbírkotvorných institucí v oblasti muzejní prezentace formou výstav, expozic, publikací, přednášek, seminářů, workshopů, webových prezentací, komponovaných pořadů, apod.). Kampaně mají také posílit sbírkotvornou činnost muzeí a galerií v oblasti dokumentace každodennosti.

Zdroj: Věstník AMG