Publikováno: 21. 10. 2019

Instagram v muzeích a muzea pro Instagram

Jaký je v současnosti vztah muzeí a aplikace Instagram? Mají muzea ve svých expozicích zohledňovat jejich fotogeničnost?

@instagram.com

Sociální média jsou dnes již nevyhnutelnou součástí nejen návštěvy, ale samotného fungování muzea. Pokud je expozice fotogenická a sdílená na vizuálně zaměřených sítích, ze kterých nejpopulárnější je Instagram, může to znatelně zvýšit její návštěvnost. Měly by muzea již u tvorby výstavy brát v potaz její potenciální odezvu na sociálních sítích? Více v článku zde.

Na druhé straně spektra jsou soukromé instituce, kde je primárním zájmem návštěvnost a na sociální sítě cílí zcela záměrně. Tyto podniky mají často v názvu slovo muzeum, ačkoliv definici muzea nesplňují. Jaká je jejich motivace a vztah k muzejním institucím? Více v článku zde.