Publikováno: 8. 7. 2014

Google Art Projekt - devět nově zapojených českých institucí

Po Museu Kampa a Národní Galerii v Praze se do Google Art Projektu, který umožňuje návštěvníkům online přístup ke sbírkám světového umění a kulturního dědictví, zapojilo k 1. červenci 2014 dalších devět významných českých a moravských muzeí, galerií a institucí. Nově svá díla do mezinárodní online sbírky poskytlo Uměleckoprůmyslové museum v Praze, Židovské muzeum v Praze, Egon Schiele Art Centrum, Muzeum Tomáše Garrigua Masaryka, Knihovna Václava Havla, Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97, Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Moravská galerie v Brně a Muzeum umění Olomouc.

Nově zapojené instituce zpřístupnily téměř 500 uměleckých děl.

„Spolupráce s více než 500 galeriemi, muzei a dalšími kulturními institucemi po celém světě nám umožnila zpřístupnit různé sbírky od více než šesti tisíc umělců, které jsou dostupné online v té nejlepší kvalitě“, uvedl projektový manažer Kulturního institutu Google Dennis Dizon. Uživatelé internetu podle něj mohou na stránkách projektu detailně studovat a vzájemně porovnávat vybraná díla. Navíc ve velice vysokém rozlišení, které umožňuje studovat díla až na úrovni tahu štětce nebo patiny.

Google Art projekt najdete na odkazu www.google.com/culturalinstitute/project/art-project. Zapojené instituce je možné vyhledat podle jejich názvu v záložce Collections.

(Zdroj: www.olmuart.cz a www.artalk.cz)