Publikováno: 10. 8. 2018

Franz Kafka muzeum mezi 10 nejneobvyklejšími muzei světa

Muzeum Franze Kafky v Praze je zařazeno mezi 10 nejneobvyklejších muzeí světa, dle portálu Culture Trip z Velké Británie.

Když se rozhodnete navštívit muzeum, chcete většinou vidět něco seriózního v krásné budově, a většinou se všem vybaví muzea jako Tate, Albertina a MOMA, kde předpokládáte, že se budete procházet a objevovat skvosty sbírek a nic moc Vás nebude zarážet. Culture Trip vybral 10 neobvyklých muzeí z celého světa, mezi něž zařadil i pražské muzeum Franze Kafky.

Mezi vybranými muzei je proslavené Islandské muzeum falusů v Rejkjavíku čítající na 300 pohlavních údů; Cancunské podvodní muzeum v národním parku v Mexiku, kde se musíte potápět, aby jste mohli spatřit na 400 soch umístěných na dně moře a nebo Museum špatného umění v Massatchusetts.

Proč je ale mezi i Franz Kafka? Na to může návštěvník přijít sám v Praze.

Zdroj: https://theculturetrip.com/north-america/articles/the-world-s-10-most-unusual-museums-you-should-visit/