Publikováno: 8. 7. 2022

Festival v Boskovicích nabídne výstavu fotografií z obléhání Kyjeva

V rámci XXX. ročníku kulturního Festivalu pro židovskou čtvrť Boskovice se představí výstava Kyjev: Reportáž z jednoho dne – 8. března 2022. Českou verzi putovní výstavy připravil Ústav pro studium totalitních režimů.

@ustrcr.cz

Výstava vznikla ve spolupráci Národního muzea dějin Ukrajiny za II. světové války, Bezpečnostní služby Ukrajiny, Kyjevského městského úřadu a Ministerstva kultury a informační politiky Ukrajiny.

Národní muzeum dějin Ukrajiny za II. světové války, jehož původním posláním je dokumentace války, se pokusilo o zachování svědectví o jednom z dnů ruské invaze. I když se jedná o subjektivní pohled autora, díky fotografiím z obléhání Kyjeva lze získat představu, jak radikálně se během necelých dvou týdnů změnil život obyčejných obyvatel města.

• Autorka fotografií: Olena Šovkopljas
  • Autor původní ukrajinské verze: Jurij Savčuk, generální ředitel Národního muzea dějin Ukrajiny za II. světové války

Termín výstavy: 7. 7. – 30. 7. 2022

Zdroj: ustrcr.cz; boskovice-festival.cz