Publikováno: 22. 11. 2010

Dne 2. 12. a 4. 12 2010 pproběhe v Praze přednáška Carlo Mengihiniho Europeana.eu - brána k evropskému kulturnímu dědictví: politické, sociální a technické aspekty.

Carlo Meghini ve své přednášce představí politické, sociální a technické aspekty digitální knihovny Europeana, která je výsledkem dlouhodobé snahy Evropské komise o vytvoření jedinečného přístupového bod k evropskému kulturnímu dědictví. V současné době Europeana obsahuje více než dvanáct milionů předmětů s cílem dosáhnout třiceti milionů ke konci příštího roku. Vývoj Europeany, který v současné době zahrnuje více než dvacet projektů, přináší četné výzvy. V semináři se pak více zaměříme na praktickou stránku a na ilustraci toho, jak nový datový model Europeany (Europeana Data Model: EDM) pomáhá řešit sémantickou interoperabilitu velmi rozsáhlé sbírky různorodých dat.

I.
Dne 2. 12. .2010 | 9:00 - 9:20 | přednáška v rámci 11. konference Archivy, knihovny, muzea v digitálním světě 2010, konferenční sál Národního archivu v Praze, Archivní 4, Praha 4 – Chodovec
(na konferenci je nutné se registrovat na http://skip.nkp.cz/, termín registrace končí 24.11.2010)

II.