Publikováno: 5. 10. 2022

Dny židovské kultury Olomouc 2022

V Olomouci proběhne již 15. ročník festivalu Dny židovské kultury

Dny židovské kultury Olomouc 2022

Již tradičně se v Olomouci mezi 12. říjnem a 7. listopadem 2022 odehraje festival Dny židovské kultury. Festival pořádá Muzeum umění Olomouc, Židovská obec Olomouc a Centrum judaistických studií Kurta a Ursuly Schubertových. Nabitým programem, ve kterém nechybějí přednášky, výstava nebo divadelní představení, chtějí organizátoři "poodkrýt stereotypně podávaný obraz postoje české společnosti vůči židovské menšině, který je často prezentován jako romantizované pevné transkulturní propojení nebo naopak jako přísně izolovaná paralelní existence, doprovázená napětím a konflikty. Festival se zaměří na otázky, jaký obraz Židů máme uložený v naší historické a kulturní paměti a proč. Z toho pak plyne i otázka klíčová – kdy jsou pro českou společnost Židé 'naši', a kdy 'cizí'?"

Více informací o festivalu najdete zde.

Zdroj: muo.cz