Publikováno: 11. 5. 2023

Dny soukromých hradů a zámků

Ve dnech 25.–28. května proběhnou Dny soukromých hradů a zámků, do nichž se zapojí na dvacet privátních památek z celé České republiky.

@amhz.cz

Dny soukromých hradů a zámků „Naše historie – Vaše dědictví“ budou probíhat na historických objektech členů Asociace majitelů hradů a zámků, jejímž hlavním cílem je záchrana hradů, zámků, panských sídel, parků a dalších historických památek v České republice, které se nacházejí v soukromém vlastnictví. Asociace usiluje o dosažení tohoto hlavního cíle prostřednictvím následujících činností a iniciativ.

V rámci doprovodného programu proběhnou neopakovatelné prohlídky, kterými budou návštěvníky provázet majitelé osobně. Pro návštěvníky se zpřístupní rovněž jindy nepřístupné prostory a některé z objektů se otevřou pouze v těchto dnech.

Událost proběhne pod záštitou Ministerstvo kultury České republiky.

Zdroj: amhz.cz