Publikováno: 23. 2. 2018

Divy mikrosvěta v Maďarsku

Většinou cestujeme kvůli tomu, abychom na vlastní oči viděli známé pamětihodnosti a ohromila nás jejich velikost. Do Micro Wonder Museum v maďarském Szentendre se ale budete chtít podívat z úplně opačného důvodu. Abyste si tady mohli prohlédnout pyramidy, budete potřebovat mikroskop.

Šachový set na vrcholku hřebíku, scéna s velbloudy a pyramidou v uchu jehly. Asi není překvapením, že když jsou exponáty takhle maličké, vejdou se do jednoho pokoje. Micro Wonder Museum má podobu jedné místnosti s množstvím mikroskopů - v každém z nich je umístěn miniaturní objekt, který nelze prostým okem spatřit.

Umělcem stojícím za touto výstavou je Ukrajinec Mykola Syadristy, známý také jako "mistr miniaturního umění". Vytváří svá díla za použití speciálních nástrojů a je dokonce schopen časovat údery svého srdce, protože i lehký pohyb hrudníku by mu mohl zhatit celou práci.

Celý článek zde.

Zdroj: www.atlasobscura.com/places/micro-wonder-museum