Publikováno: 24. 9. 2021

Za památkami pražské architektury s aplikací Mapamátky

Průvodce v telefonu trasuje zajímavá díla pražské architektury.

@https://www.facebook.com/mapamatky/photos/a.112534957324165/113497707227890

Projekt Mapamátky vznikl v reakci na koronavirová opatření, která v té době zakazovala jakákoliv setkávání a pozastavila tak většinu kulturního života. Projekt má za cíl shromažďovat informace a architektonickém kulturním dědictví a následně ho prezentovat lidem, a to prostřednictvím webové a mobilní aplikace s textovým i audio průvodcem.

Aplikace v současnosti nabízí osm tematických tras, které zájemce provedou třeba po domech slavných spisovatelů, unikátních skleněných architektonických prvcích nebo kostelech ze 30. let. Ve spolupráci s Centrem architektury a městského plánování (CAMP) vznikla trasa představující tvorbu Karla Pragera. Nabídka tras je rozšiřována i po skončení pandemických omezení: nejnovější trasa se věnuje pražským mostům.

Více o projektu zde.

Článek o Pragerově trase zde.

Zdroj: mapamatky.cz; vltava.rozhlas.cz