Publikováno: 4. 2. 2022

Virtuální realita umožňuje dětem zažít druhou světovou válku

Projekt Londýnského muzea dopravy představí dětem život v protileteckém krytu prostřednictvím interaktivní hry.

Virtuální realita umožňuje dětem zažít druhou světovou válku

London Transport Museum již dlouhodobě patří mezi přední instituce v oblasti inovativní muzejní edukace a projektů zaměřených na dětského návštěvníka. Nyní muzeum představilo hru využívající technologii virtuální reality, vytvořenou ve spolupráci se společností Musemio. Hra Secret Shelter Challenge má za cíl imerzivním způsobem představit dějiny protileteckého krytu u stanice metra Clapham South a jeho využití během bojů druhé světové války. Expozice v samotném krytu je v současnosti nepřístupná pro návštěvníky do 13 let.

Děti mohou během hry prozkoumat zákoutí krytu a poznat každodenní život během letecké bitvy o Británii v roce 1944. Hrou je provází postava holčičky Margaret spolu s plyšovou myší a medvídkem. Děti plní ve hře řadu úkolů, mohou také interaktovat s vyobrazenými předměty nebo postavami. Design hry je založen na dobových fotografiích interiéru krytu ze sbírek muzea.

Hra je k dispozici k zakoupení v mobilní aplikaci Musemio za cenu 2.99 britských liber.

Celý článek zde.

Zdroj: blooloop.com