Publikováno: 24. 5. 2021

Robot umožňuje návštěvu muzea hospitalizovaným dětem

Americké muzeum využívá roboty k interaktivním virtuálním prohlídkám pro dlouhodobě hospitalizované děti.

@washingtonpost.com

Mezinárodní muzeum špionáže v americkém hlavním městě Washington zvolilo netradiční technologii pro virtuální zprostředkování zážitku z návštěvy své interaktivní expozice. Pohyblivý robot Patrice umožňuje přenos hlasu a obrazu na dálku a zároveň dovoluje uživatelům ovládat digitální interaktivity v expozici.

V současnosti muzeum využívá robota na realizaci virtuálních prohlídek pro dlouhodobě hospitalizované děti v nemocnicích po celých Spojených státech. Prohlídkou je provází muzejní edukátor, který malému virtuálnímu návštěvníkovi sdělí jeho nebo její "špionské jméno," poskytuje komentář ke shlédnutým předmětům, odpovídá na dotazy nebo kdykoliv ukončuje prohlídku podle přání dítěte. Pohyb robota, včetně směru a rychlosti prohlídky, je plně ovládán dítětem pomocí vzdáleného přístupu.

Celý článek zde.

Zdroj: washingtonpost.com