Publikováno: 16. 9. 2020

Projekce v pařížském muzeu rekonstruuje poslední dny Pompejí

Nejmodernější technologie umožní návštěvníkům zažít výbuch sopky Vesuv.

Pařížské muzeum Grand Palais otevřelo výstavu, která za pomoci velkorozměrných projekcí a augmentované reality (AR) umožní návštěvníkům prožít poslední dny římských Pompejí a výbuch sopky Vesuv, který město pohřbil pod nánosy popela a prachu na nasledující staletí.

Výstavní prostory zahrnují projekce ulic města a hlavního náměstí v životní velikosti včetně 3D modelů budov. Projekce zahrnují také detailní snímky archeologických exponátů z lokality ve vysokém rozlišení, včetně zachovalých průčelí budov nebo mozaik. Rekonstrukce dobové podoby Pompejí proběhla ve spolupráci s pracovníky Archeologického parku Pompeje. Projekce ovšem nejsou statické – ve 30minutové smyčce se opakuje vyobrazení průběhu výbuchu sopky a následků, které zanechal na městě a jeho obyvatelích.

Výstava využívá některé z nejmodernějších technologií z oblasti optiky, laserové projekce a AV, které jsou v současnosti dostupné muzeím.

Zdroj: blooloop.com/news/digital-projection-pompeii-grand-palais/