Publikováno: 15. 3. 2023

Podcast Továrna na kulturu

Podcastová série online časopisu Artlak zaměřená na kulturu a kreativní průmysly.

@artalk.cz

Továrna na kulturu je podcastová série časopisu Artalk, kterou připravují redaktorky Anežka Bartlová a Anna Remešová. Zabývá se vývojem kultury a státní kulturní politiky po roce 1989. Redaktorky zajímá, jak se proměňovala představa o státem dotovaných kulturních institucích, a to jak ve vztahu k minulému režimu, tak i v souvislosti se vstupem České republiky do Evropské unie a s diskusemi o kreativních průmyslech. Dostanou se tak i k nově zformulované Státní kulturní politice, ale také k budoucnosti kultury, kterou načrtává Národní plán obnovy. V neposlední řadě se zaměří také na to, jak můžeme chápat stávající situaci umělců, umělkyň, kulturních producentů a producentek během pandemie.

První díl podcastu byl odvysílán 30. 11. 2021. Nejnovější, pátý díl rozvíjí téma z předchozích dílů, totiž to, jak lokální kulturní politiky v Česku a na Slovensku (ne)souvisí s agendou Evropské unie. Továrna na kulturu 5 se Zuzanou Došekovou: zde

Všechny předchozí díly podcastu

Zdroj: artalk.cz