Publikováno: 21. 10. 2022

Největší sbírka uměleckých děl na papíře on-line

The British Museum po 30 let katalogizovalo díla největších umělců, která jsou zachycená na papíře. Výsledkem je unikátní katalog.

Největší sbírka uměleckých děl na papíře on-line

Sbírka více než 500 000 uměleckých děl na papíře byla po dlouhých třech desetiletích práce konzervátorů, restaurátorů a katalogizátorů dokončena. V British Museum se tak mohou návštěvníci kochat díly Michelangela, Dürera, Rembrandta nebo Picassa. A to vše jak osobně v budovách British Museum, tak i on-line v digitalizovaném katalogu.

Unikátní sbírka obsahuje díla z období dlouhého více než 600 let a představuje svět umění před tím, než byl vynalezen a zpopularizován princip fotografie. Právě kresba na papíře byla před začátkem 19. století jediným prostředkem masové komunikace. Tento "jiný" svět, svět bez fotoaparátu, televize a projektorů se rozhodli v British Museum zachovat.

Pokud se zrovna nechystáte do Londýna, tak alespoň nahlédněte do on-line kolekce pod tímto odkazem.

Více o sbírkách British Museum naleznete zde.

Zdroj: britishmuseum.org