Publikováno: 12. 2. 2020

Lesk a bída online prezentace kulturního dědictví

Jak je na tom online prezentace sbírkových předmětů českých muzeí a galerií z pohledu uživatele? Kterými zahraničními institucemi se inspirovat? Portál artalk.cz přináší komentář teoretika a kritika umění na toto téma.

@artalk.cz

Portál artalk.cz přináší komentář teoretika a kritika umění Lukáše Pilky na téma online prezentace sbírkových předmětů, zejména uměleckých děl, v českých i světových muzeích a galeriích.

Podle jeho názoru by v současnosti měla být pro běžného zájemce možnost vyhledat si sbírkový předmět v digitalizované podobě a dostatečném rozlišení na internetu samozřejmostí. Domnívá se však, že tato očekávání nyní české projekty splňují jen minimálně.

Jako příklady ze zahraničí uvádí Pilka třeba různé platformy společnosti Google, ale také přímo webové stránky institucí jako Rijksmuseum nebo Metropolitní muzeum v New Yorku, které nejen obsahují digitalizována díla, ale nabízejí je i v uživatelsky atraktivní a přehledné podobě.

Celý článek zde.

Zdroj: artalk.cz