Publikováno: 21. 3. 2024

Heritage Library a Policy Monitor

Evropské centrum pro kulturní dědictví (European Heritage Hub) zveřejnilo volně k užívání dva nové digitální nástroje: Heritage Library a Policy Monitor.

Heritage Library a Policy Monitor

European Heritage Hub je dvouletý pilotní projekt, fungující od roku 2023. Tvoří jej konsorcium 20 partnerů pod vedením organizace Europa Nostra a za spolufinancování Evropské unie s cílem vytvořit v Evropě stálé a nezávislé centrum pro kulturní dědictví. Jeho cílem je podpořit transformaci kulturního dědictví směrem k udržitelnější, inovativnější a inkluzivnější budoucnosti.

• Heritage Library představuje digitální úložiště, které nabízí bohatou a vícejazyčnou sbírku materiálů týkajících se kulturního dědictví – od výzkumných prací, článků a případových studií až po audiovizuální obsah. Díky pokročilým možnostem filtrování podle kategorie, typu dokumentu, jazyka, geografie a data zveřejnění má tato platforma zlepšit dostupnost a podpořit sdílení znalostí v rámci odvětví. Knihovnu můžete obohatit vlastními zdroji prostřednictvím formuláře pro zasílání příspěvků.
  • Policy Monitor je nástroj mapující politická opatření ovlivňující kulturní a přírodní dědictví v zemích EU. Analyzuje trendy a identifikuje mezery v právní úpravě. Uživatelé se díky němu mohou orientovat v rozvíjejícím se politickém prostředí pomocí interaktivní mapy a získat přístup k vyhrazeným profilům evropských zemí.

Více informací: zde

Zdroj: culturenet.cz