Publikováno: 3. 8. 2020

Digitální muzeum za pár korun

Digitální obsah pro výstavy nebo online aktivity lze připravit i s omezeným rozpočtem.

@medium.com

Připravit výstavní prvky nebo online aktivity s využitím digitálních technologií nemusí vždy znamenat nákup drahého softwaru nebo elektronických zařízení. Odbornice na digitální edukaci v britském Městském muzeu Leedsu připravila seznam open source grafických programů, online aplikací, zdrojů a tipů pro efektivnější práci s dostupnými programy jako Microsoft PowerPoint. Návštěvníky tak můžete zaujmout poutavými grafikami připravenými v programech Canva nebo Pixlr nebo interaktivními obrázky v aplikaci Thinglink, které doprovází volně dostupná hudba z databáze Freesound.

Další tipy v celém článku zde.

(Obrázek: ukázka interaktivní grafiky vytvořené v aplikaci Thinglink)

Zdroj: medium.com/mcnx-london/digital-on-a-shoestring-creating-web-based-and-in-gallery-digital-learning-resources-in-house-and-2912b964b73b