Publikováno: 15. 7. 2020

Digitalizace a autorská práva v evropských muzeích

Organizace NEMO zveřejnila výsledky průzkumu digitalizace a autorských práv v evropských muzeích.

@ne-mo.org

Organizace Network of European Museum Organisations NEMO zveřejnila výsledky dobrovolného průzkumu evropských muzeí, do ktorého se zapojilo 60 muzejních a galerijních institucí. Cílem průzkumu bylo zjistit zájem a míru využívání digitálních technologií za účelem zpřístupňování nebo katalogizace sbírkových předmětů, stejně jako institucionální podporu digitalizace ze strany států nebo mezinárodních organizací. Do průzkumu se nezapojilo žádné z českých nebo slovenských muzeí.

Final report: Digitization and IPR in European Museums ke stažení (pdf).

Více o výzkumu zde.

Zdroj: ne-mo.org/news/article/nemo/nemo-report-on-digitisation-and-copyright-challenges-of-making-museum-collections-accessible-online