Publikováno: 23. 9. 2020

Audioprůvodce v době pandemie

Změnilo se využití audioprůvodců v muzeích s rozšířením pandemie a nástupem preventivních opatření?

@museumnext.com

Portál MuseumNext ve spolupráci s multimediální společností MuseumMate zveřejnily výsledky průzkumu na téma využití audioprůvodců v muzejních institucích během celosvětové pandemie koronaviru a z ní vyplývajících preventivních opatření.

Z výsledků průzkumu vyplývá, že až 75% dotazovaných muzeí z celého světa bylo nuceno změnit provoz svých audioprůvodců. Z toho až je 21% přestalo nabízet úplně, další instituce začaly využívat průvodce ke stažení do vlastních zařízení návštěvníků nebo zintenzivnilo čištění a dezinfekci nabízených přístrojů. Výzkum celkově poukazuje na trend vzrůstajícího zájmu muzeí i návštěvníků o audioprůvodce ve vlastních zařízeních, který pandemie výrazně urychlila.

Celý průzkum What’s next for Museum Audio Guides (pdf, 7 stran)

Více informací zde.

Zdroj: museumnext.com