Publikováno: 12. 9. 2022

Další ročník Children in Museums Award zná svého vítěze

V pátek 9. září byla udělena cena pro nejlepší muzejní počin uplynulého roku věnovaný dětským návštěvníkům.

Další ročník Children in Museums Award zná svého vítěze

V pořadí již 10. ročník Children in Museums Award organizují Evropská muzejní akademie a "Hands On! International Association of Children in Museums". Soutěže se účastnilo 13 muzeí ze 13 zemí světa a z 6 finalistů vybrala odborná porota dva vítěze: Creaviva Children’s Museum ve švýcarském Bernu a Leeds Museums and Galleries ve Spojeném království.

V Bernu připravili pracovníci Centra Paula Kleeho speciální expozici, do které se mohly zapojit děti v roli kurátorů a kurátorek. Děti vybíraly témata, výstavní předměty i způsoby vystavování. Podle poroty je Creaviva Children’s Museum "vynikající ukázkou toho, čeho lze dosáhnout, když věci vytváříme společně s dětmi jako rovnocenní partneři."

The Leeds Curriculum je projekt tamního Leeds Museums and Galleries, který měl za cíl propojit lokální komunity a obyvatele napříč severoanglický Leedsem. Odborníci z muzeí a galerií posbírali více než 300 příběhů spojených s Leedsem a nabídli je školám k využití ve výuce. Odborná porota si pak vážila především potencionálního dlouhodobého vlivu na výuku ve školách.

Více o ceně a letošních vítězích zde.

Zdroj: hands-on-international.net