Publikováno: 20. 12. 2022

Čtyřdílná publikace Základní statistické údaje o kultuře v ČR za rok 2021

Podle zveřejněných dat za rok 2021 návštěvnost kulturních zařízení meziročně mírně vzrostla, nebo zůstala na podobných hodnotách. Výjimkou jsou muzea, galerie a knihovny.

@nipos.cz

Publikaci každoročně vydává Národní informační a poradenské středisko pro kulturu (NIPOS). Podle nově zveřejněné statistiky vzrostla mezi lety 2020 a 2021 pravidelně šetřeným poskytovatelům kulturních služeb meziročně návštěvnost nejvíce v oblasti památek zpřístupněných za vstupné, a to o 9,3 %. Návštěvnost se dále zvýšila profesionálním hudebním tělesům (o 7,6 %) a mírně také profesionálním divadelním souborům (o 2,3 %). Naopak návštěvnost mírně poklesla muzeím a galeriím (o 2,9 %) a dále ze sledovaných zařízení ubyl počet návštěvníků nejvíce knihovnám (o 4,5 %). Návštěvnost v muzeích a galeriích dosáhla v roce 2021 přibližně 45% hodnot roku 2019.

Podrobné statistické informace ze statistických šetření NIPOS za rok 2021 přináší publikace Základní statistické údaje o kultuře v České republice

Více k tématu: zde

Zdroj: nipos.cz