Publikováno: 14. 2. 2018

Co přináší návštěva muzea dětem?

Se začátkem Evropského roku kulturního dědictví se Liesbet Ruben, kurátorka v Tropenmuseum Junior v Amsterdamu, zamýšlí nad tím, jak návštěvu muzea vnímají děti.

Článek s názvem What a visit to a museum can mean for children interpretuje kurátorčiny zkušenosti a nabízí i praktické rady učitelům. Liesbet Ruben upozorňuje, že v Tropenmuseum Junior, které funguje od roku 1975, nejenom pracuje personál skvěle kvalifikovaný pro práci s dětmi, ale za více než čtyřicet let existence si muzeum vytvořilo metodu práce, jejímiž principy jsou: realita, pohroužení, dynamika, vztah, překvapení, sdílení.

Podle Ruben si děti často odnášejí z muzea zážitek na celý život, nejlépe reagují na předávání informací formou příběhů a absolutně klíčovou roli hrají průvodci a nabízené aktivity.

Celý článek včetně doporučení pro učitele si můžete přečíst zde.

Zdroj: https://www.schooleducationgateway.eu/en/pub/viewpoints/experts/what-a-visit-to-a-museum-can-m.htm