Publikováno: 25. 10. 2023

Česko-tchajwanská spolupráce Muzea literatury

Muzeum literatury podepsalo memorandum o mezinárodní spolupráci v oblasti muzejnictví s tchajwanskými muzei.

@pamatniknarodnihopisemnictvi.cz

Ve dnech 12.–17. října 2023 navštívil ředitel Památníku národního písemnictví / Muzea literatury Zdeněk Freisleben Tchaj-wan a sešel se s ředitelkou National Museum of Taiwan Literature Nikky Lin a řediteli dalších významných tchajwanských muzejních institucí. Během své návštěvy podepsal memorandum o porozumění a vzájemné spolupráci mezi oběma muzejními institucemi.

Muzeum literatury a National Museum of Taiwan Literature (NMTL) připravují na roky 2024–2025 výstavu české literatury v NMTL na téma The Prague Spring of 1968: Exhibition of Contemporary Czech Literature a dále výstavu Nejkrásnějších českých knih roku 2022 v pobočce NMTL v Taipei, která se bude otevírat v roce 2024.

26. října v 10:00 proběhne v Muzeu literatury vernisáž panelové výstavy tchajwanské literatury ve spolupráci s National Museum of Taiwan Literature, Součástí vernisáže bude přednáška tchajwanského básníka pana Hunga Hunga Poetika vzdoru v moderní tchajwanské poezii.

Zdroj: pamatniknarodnihopisemnictvi.cz