Publikováno: 2. 5. 2022

Call for papers: NEMO European Museum Conference 2022

Síť evropských muzejních organizací (NEMO) vyzývá k zasílání návrhů příspěvků na svou podzimní konferenci zaměřenou na téma inovací a resilientnosti muzeí v době krizí. Termín pro všechny se zájmem je 31. května 2022.

Zdroj: ne-mo.org

Jak se mohou muzea stát inovativnějšími, agilnějšími a flexibilnějšími v rychle se měnícím a stále náročnějším světě? Jak mohou být inovace strukturální součástí muzejní praxe? Průvodním motivem konference bude téma „Innovation begins with(in) - Resilient museums in times of disruptions“. Cílem konference je rovněž interdisciplinární inspirace a porozumění neúspěchu jako příležitosti k učení a sebekritickému pohledu na muzea a jejich provoz – včetně vedení, pracovních podmínek, financování a relevance pro publikum.

Konference bude probíhat v portugalském Loulé od 9. do 11. října.

Všichni ze zájmem mají do 31. května posílat své abstrakty pro prezentaci (předmět, obsah, metoda), jméno (autora/autorky, organizace a země), název příspěvku a popis (max. 400 slov). Dále životopis každého přednášejícího (max. 100 slov). Vše na e-mailovou adresu: office@ne-mo.org.

Veškeré podrobnosti naleznete v Call for Papers.

Zdroj: ne-mo.org