Publikováno: 17. 1. 2022

Call for Papers: Fórum pro konzervátory-restaurátory 2022

Technické muzeum v Brně vyzývá k zasílání příspěvků do recenzovaného periodika Fórum pro konzervátory-restaurátory 2022.

©https://mck.technicalmuseum.cz

Fórum pro konzervátory-restaurátory je odborný recenzovaný časopis vydávaný Technickým muzeem v Brně, publikující původní nebo přehledové články zabývající se péčí o kulturní dědictví z různých perspektiv. Vzhledem k tomu, že časopis je připravován Metodickým centrem konzervace ve spolupráci s Komisí konzervátorů restaurátorů Asociace muzeí a galerií České republiky, je zvláštní pozornost věnována především péči o sbírkové předměty paměťových institucí. Fórum pro konzervátory-restaurátory je platformou pro šíření a sdílení poznatků a zkušeností praktických konzervátorů-restaurátorů, historiků, vědců, technologů i dalších odborných pracovníků zabývajících se zkvalitňováním péče o kulturní dědictví, stejně tak i pedagogů a studentů. Cílem časopisu je rovněž poskytovat příklady správné praxe s metodickým přesahem.

Tematické zaměření časopisu

• materiálové a technologické průzkumy, mechanismy poškozování
  • konzervátorsko-restaurátorské zásahy
  • preventivní konzervace
  • nové metody a prostředky v oblasti ochrany kulturního dědictví
  • historie, teorie a etika konzervování-restaurování

Termíny jsou následující:

• 31. leden uzávěrka pro 1. číslo on-line pro recenzované články
  • 31. březen uzávěrka pro 2. číslo on-line pro recenzované články
  • 10. červen uzávěrka ročníku, týká se všech nerecenzovaných článků a příspěvků do tištěného čísla

Více informací naleznete zde: Mck.technicalmuseum.cz.

Zdroj: mck.technicalmuseum.cz