Publikováno: 16. 2. 2015

Call for Papers: DIGI 2015 - Využití digitálních technologií v památkové péči

Centrum pro dokumentaci a digitalizaci kulturního dědictví, FF UJEP Ústí n.L., Omnium z.s. a Ústav památkové péče FA ČVUT pořádají konferenci Využití digitálních technologií v památkové péči. Předmětem konference je prezentovat odborné i široké veřejnosti současné i nové metody dokumentace s využitím digitálních technologií a metod, které se používají v památkové péči u nás i v Evropě. Konference proběhne 26. - 27. listopadu 2015.
Call for Papers: DIGI 2015 - Využití digitálních technologií v památkové péči

Odborné konferenční příspěvky
Dovolujeme si Vás vyzvat k aktivní účasti na konferenci a prezentaci Vašeho příspěvku. Konference se bude věnovat zejména níže uvedeným tématům, je však možné přihlásit i návrh mimo stanovené okruhy.

• Sběr dat v oblasti dokumentace památek

skenování, fotogrammetrie, fotodokumentace, multisnímková fotografie apod.
• Zpracování, archivace a prezentace nasnímaných dat
BIM, modely, řezy, možnosti publikace a prezentace výsledků
• Aplikační studie a realizace v praxi
praktické zkušenosti s digitalizací, propojení s jinými disciplínami
• Digitalizace historických dokumentů, knih a fotografií

Komerční příspěvky
Posterová sekce

Podmínky přijetí konferenčního nebo komerčního příspěvku
- zaslání abstraktu konferenčního nebo komerčního příspěvku nejpozději do 30. června 2015
- zaslání konferenčního nebo komerčního příspěvku nejpozději do 30. září 2015
- maximální délka abstraktu je 1 normostrana (1800) úhozů
- jazyková verze abstraktu: angličtina, čeština, němčina
- délka samotného příspěvku je stanovena na 25 minut

Dovolujeme si upozornit, že zaslané abstrakty budou přeloženy do zbylých dvou jazyků a budou k dispozici jako příloha programu samotné konference. Z tohoto důvodu prosíme, aby byly Vaše abstrakty koncipovány s vědomím jejich zveřejnění v rámci programu konference.

Výstupem konference bude sborník, v němž budou prezentovány přednesené příspěvky. Předpokládané datum vydání sborníku je polovina roku 2016.

Text celé výzvy

E-mail k zasílání abstraktů a příspěvků:  digi2015@omniumos.cz
Registrace příspěvků na webu

Registrace účastníka

Kontaktní informace

Mgr. Bára Větrovská, CDDKD FF UJEP      tel.: +420 606 479 311, e-mail: bvetrovska@omniumos.cz
Ing. Jakub Děd, Omnium z.s.                     tel.: +420 739 385 928,e-mail: jded@omniumos.cz

Více informací na www.digi2015.cz a www.omniumos.cz.

(Zdroj: Ing. Jakub Děd, Omnium, z.s.)