Publikováno: 4. 3. 2022

Call for Papers: Children’s Museology

Carletonská univerzita vyzývá k zasílání příspěvků na téma muzeologie se zaměřením na edukaci dětí a aktivní zapojení dětí do muzeologie.

©https://carleton.ca/childrensmuseology/call-for-papers-for-an-edited-book/

Odborná veřejnost je může zasílat příspěvky do nově připravované publikace o tzv. dětské muzeologii, která je definována jako vytváření muzejního obsahu a programů nejen pro děti nebo o dětech, ale také s dětmi způsobem, který je zapojí jako vítané sociální aktéry a nositele znalostí.

Uzávěrka přihlášek: 30. března 2022

Kontaktní e-mail: childrensmuseologyvolume@gmail.com

Zaměření a klíčové otázky:

• Jak může aktivní účast dětí a jejich přínos podpořit změnu v muzejní praxi?
  • Jaké jsou možnosti a výzvy spojené s muzeologií zaměřenou na dítě?
  • Jaké příklady a budoucí možnosti existují pro muzea – jak zapojit děti jako vítané sociální činitele, nositele znalostí a aktivní přispěvatele, spíše než pouhé příjemce muzejního obsahu a programů, které jim poskytují dospělí?
  • Jak mohou muzea lépe sdílet autoritu s dětmi a vymanit se ze status quo ovládaného dospělými?
  • Co může udělat dětská muzeologie? Jaká je hodnota a potenciální dopad této práce?

Podrobné informace: Call for Papers: Edited book on Children's Museology - Children’s Museology

Zdroj: carleton.ca