Publikováno: 13. 9. 2022

Britská muzea v období národního smutku

Spuštěné vlajky, kondolenční knihy: muzea v Británii uctívají památku zesnulé královny Alžběty II.

Britská muzea v období národního smutku

Ve věku 96 let zemřela britská královna Alžběta II. a muzea v Británii se připravují na národní smutek.

Podle instrukcí vlády mají být během následujících sedmnácti dní všechny státní vlajky, vlajky národů, ozbrojených sil a královských dominií svěšeny na půl žerdi. Muzea mohou založit kondolenční knihy s fotografiemi z posledních návštěv královny a v neděli 18. září ve 20:00 je vyhlášena minuta ticha, která by, podle slov mluvčího nové britské premiérky Liz Trussové, měla být "momentem reflexe" pro celou Británii.

Královna Alžběta byla donátorkou řady muzeí po celé Británii a mnoho významných památek hraje během samotného pohřbu královny ceremoniální roli, například londýnský Tower nebo Hillsborough Castle v Severním Irsku.

Více zde.

Zdroj: museumsassociation.org