Publikováno: 14. 1. 2022

100 mil. více v programu Kreativní Evropy

Evropská komise zveřejnila Roční pracovní program Kreativní Evropy na rok 2022, v rámci kterého je vyčleněno 385 mil. euro na podporu kreativního sektoru.

©https://europa.eu/

Pro muzejní instituce představují nejdůležitější část projekty v oblasti KULTURA, které se zaměří na:

• Projekty evropské spolupráce, které budou vyhlášeny v únoru.
  • Scénická umění a kulturní dědictví, kdy v polovině roku 2022 budou zveřejněny 3 výzvy prostřednictvím iniciativ Music Moves europe, Perform Europe a Označení Evropské dědictví.
  • Podporu literárních děl a překladů
  • Ceny a iniciativy za literatury, hudby, architektury a kulturního dědictví formou grantů, a stejně tak iniciativu Evropská hlavní města kultury.

Evropská komise pak již na podzim minulého roku zveřejnila interaktivního průvodce CulturEU s příležitostmi finanční podpory pro kulturní a kreativní sektor v období 2021-2027. Můžete jej využít pro nalezení vhodné finanční příležitosti pro své muzeum či projekt: Ec.europa.eu.

Celý program Kreativní Evropy pro rok 2022 si můžete přečíst zde: 2022 Annual Work Programme for the implementation of the Creative Europe Programme.

Zdroj: kreativnievropa.cz